خانه / باشگاه فیدا

باشگاه فیدا

fida

▐مقدمه

از جمله رسالت های ذاتی انجمن مبلمان و دکوراسیون که تا کنون در مأموریت ها ، برنامه ها و رویدادهای این نهاد صنفی به گونه ای مشهود تعمیم و گسترش یافته است توجه به توانمندی های نهفته در بدنه دانشگاهی کشور و حمایت از حرکت ها و رویکردهای مبتنی بر دانش و فن و هنر در حوزه وسیع و رو به رشد هنر و صنعت مبلمان و دکوراسیون است.این اهمیت به اندازه ای ست که در متن اساسنامه این نهاد نیز جایگاه ویژه ای به ارتقای سطح دانش و پیشرفت های کمی و کیفی از طریق آموزش و مهیا ساختن زیرساخت های کسب مهارت برای اعضای پیوسته و وابسته به این تشکل ها اختصاص یافته است.

تأسیس و گسترش مرکز علمی-کاربردی طراحی و تولید مبلمان و دکوراسیون ، راه اندازی رشته های دانشگاهی مبتنی بر تولید و در ادامه تدوین مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در حوزه های بالادستی تولید همانند طراحی مبلمان و معماری داخلی نیز گام های این انجمن را در مسیر توسعه دانش محور و پیشرفت های افزون تر استوار ساخته است و نشان از عزم و آمادگی مدیران این بخش در مسیر رشد متوازن و پایدار در حوزه مبلمان ، دکوراسیون و صنایع وابسته به آن دارد.

جای خرسندی ست که با آفرینش و اجرای همایشها، نمایشگاه ها ، سمینارها و مسابقات موضوعی و متناوب از سوی این انجمن در یک دهه گذشته ، پرتوهایی از این افق پرامید و این چشم انداز روشن ، راه خود را به هسته های تولید علم،هنر،صنعت و طراحی در دانشگاه های معتبر کشور گشوده و اکنون این مراکز و بنگاه های علمی در بالاترین سطوح منابع انسانی خود با اهداف و سیاست های کلی انجمن صنفی مبلمان و دکوراسیون آشنایی نسبی دارند.

▐کلیات

FIDA ( باشگاه دانشوران، هنرمندان و فناوران مبلمان ، معماری داخلی و دکوراسیون ) در روند پیاده سازی سیاست های راهبردی مهندس علی انصاری و بر پایه چشم اندازهای ترسیم شده از سوی ایشان در طراحی و ایجاد سازمان نوین هنر و صنعت مبلمان، معماری داخلی و دکوراسیون در کشور، انجمن صنفی مبلمان و دکوراسیون در قالب باشگاه FIDA می کوشد تا از طریق ایجاد و تداوم هم اندیشی، همگرایی و تعامل پایدار رشته ها و حوزه های گوناگون دانش، هنر و صنایع وابسته و پیرامون عرصه گسترده مبلمان و دکوراسیون زمینه توسعه متوازن و رشد هدفمند، کارآمد و اثربخشی را در این بخش از صنعت و بازار بزرگ کشور فراهم سازد.

از این رو با توجه به میان رشته ای بودن تخصص ها و مهارت های وابسته به این صنعت، لزوم تشکیل کارگروه ها و کمیته های تخصصی در حوزه های تجربی، حرفه ای و رشته های مرتبط دانشگاهی ضروری می نماید که شرح آن ها در پی خواهد آمد.

▐اهداف FIDA

■ تشکیل، سامان دهی و به روز رسانی بانک اطلاعات جامع متخصصان، استادان، اعضای هیات علمی، خبرگان، پیشکسوتان، هنرمندان و دانشجویان و پژوهشگران رشته ها و عرصه های مهارتی و حرفه ای مبلمان و دکوراسیون و ایجاد سازمان دایمی مشاوران تخصصی و صاحبنظران حرفه ای انجمن صنفی مبلمان و دکوراسیون از طریق تشکیل کمیته های هفت گانهFIDA

■ تدوین فرآیندها و دستیابی به شیوه نامه های روشن همکاری های علمی و صنعتی فیمابین صنعت مبلمان و دکوراسیون و دانشگاه های کشور و جهان، توسعه دانش مدیریت و مهندسی و شتاب بخشیدن به رشد و توسعه نوآوری.

■ بهره گیری از همه ظرفیت های ملی و بومی هنر، فرهنگ، معماری و صنایع دستی و . . . برای عمق بخشیدن به فرآیند طراحی و تولید محصولات و خدمات مبلمان و دکوراسیون و تلاش جهت دستیابی به سبک ها و برندهای ارزشمند در جهت ایجاد و توسعه صادرات مبلمان.

■ تحت نظر و مدیریت:

دکتر رامین سمیع زاده ، عضو هیأت مدیره و دبیر انجمن صنفی مبلمان و دکوراسیون

 

▐کمیته های هفت گانه علمی-تخصصی

–  فهرست تفکیکی اعضا:

۱.    کمیته تخصصی معماری و معماری داخلی

عبدالرضا محسنی / نادیه ایمانی / احمد معیری زاده احمدی / علیرضا امتیاز / هومن بالازاده / کورش حاجی زاده / الناز طهرانی

۲.    کمیته تخصصی طراحی صنعتی

مهرداد پورعلم / سیدرضا حسینی لاهیجی / عباس افتخاری / مهدی اصل فلاح / حسن صادقی نایینی / وحید نویدآذر

۳.    کمیته تخصصی صنایع چوب و ماشین آلات تولید مبلمان

داود ربیع / کامبیز پورطهماسی / پانته آ عمرانی / ابراهیم آقا رفیعی / لیزا سیلانی / امین آرین / امیر نوربخش

۴.    کمیته تخصصی طراحی داخلی و دکوراسیون

رضا خدادادی/ صادق ژیان / پرهام شکوهی/ نورایر ناظاریان / / دریا نوری افشار / سایه آرین / پیروز علامه

۵  .  کمیته تخصصی مدیریت

رامین سمیع زاده / عباس طلوعی / امیر روشن بخش / ایثار خدادادی / سهیل سهیلی / احسان حیدری / رضا سیف الهی

۶.کمیته تخصصی هنر و صنایع دستی

ابراهیم جعفری / جواد حسینی / محمدتقی آشوری / عباس اکبری / بهزاد اژدری / عباس مشهدی زاده / همایون سلیمی

۷. کمیته تخصصی روشنایی و نورپردازی

کاوه احمدیان / سیدرضا مرتضایی / جواد موسوی / محمد فرید حنیفی /محمد جواد مهدوی نژاد / جمشید امامی /بابک صیرفی

جهت ثبت نام و تکمیل فرم آنلاین اینجا را کلیک کنید.

2

PAGE-2-746x1024

PAGE-3-864x1024

3

 

جهت ثبت نام و تکمیل فرم آنلاین اینجا را کلیک کنید.