خانه / اخبار / پیام دبیر کنفرانس دکو ۲۰۱۶
02

پیام دبیر کنفرانس دکو ۲۰۱۶

تداوم برگزاری کنفرانس های دکو نشانگر رسالت ملی و عزم جدی شورای ملی مبلمان و دکوراسیون ایران و صنایع وابسته و تشکل های صنعتی ، صنفی ، صادراتی و علمی عضو آن برای کمک به ایران عزیز اسلامی و نیز اهتمام در جهت توانمند سازی صنف و صنعت مبلمان، دکوراسیون و صنایع وابسته می باشد.این امر، ناشی از  شناخت جایگاه برتر صنایع کوچک و متوسط در توسعه اقتصادی جمهوری اسلامی  است. از جمله ماموریت های این شورای ملی شناسایی فرصت ها،ایجاد ارتباطات علمی و فنی، کمک به بهبود جایگاه صنایع کوچک و متوسط در توسعه اقتصادی ، نو آوری در تولیدات و در نتیجه گسترش بازارهای صادراتی کشور می باشد. از این رو، در برنامه های فعالیت های مرتبط به تشکل های ملی و استانی،  تمام ابعاد توسعه از جمله سرمایه انسانی و منابع مالی و مادی در نظر گرفته شده است، که در قالب کنفرانس دکو برای اطلاع رسانی به مسئولین محترم دولت خدمتگزار و نمایندگان محترم در مجلس شورای اسلامی و تقویت جایگاه فعالیت های علمی و تخصصی عرضه می گردند.

 در سالی که از سوی مقام معظم رهبری با شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام گرفته است، برآن شدیم با توجه عمیق به اقتصاد مقاومتی، کنفرانس دکو را با بررسی زمینه های تولید و صادرات برگزار کنیم. از این رو، محورهای کنفرانس، برای بهره گیری از نظرات اندیشمندان و صاحب نظران تعیین و حرکت کلی کنفرانس در حول محورهای تعیین شده، هدایت گردید. در این رابطه با بازنگری اقداماتی که باید در کنفرانس انجام می گرفت، برنامه های لازم برای پرداختن به برخی از نیازهای علمی و تخصصی صنف و صنعت در قالب تشکل های ملی و استانی تنظیم گردید.

حرکت رو به رشد و ارتقاء صنایع کوچک و متوسط نیازمند جذب دانش روز و در اختیار داشتن ابزارها و ماشین آلات و تجهیزات مناسب، نیروی انسانی متبحر در تمام ابعاد مدیریت، تولید، فروش و صادرات، منابع مادی مانند مواد اولیه مرغوب ( ترجیحا داخلی) با حفظ منابع طبیعی و منابع مالی که توسط بخش مردمی اقتصاد تامین شود، می باشد. در این موارد  و سایر الزامات مانند توجه به برند سازی، طراحی با بهره گیری از فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی برای برنامه ریزی در کنفرانس های دکو مد نظر بوده است. بهره گیری از نظرات کارآفرینان، مدیران، پیشکسوتان و دست اندر کاران صنفی و صنعتی و اساتید ، پژوهشگران و دانشجویان محترم در موفقیت کنفرانس های دکو در سال های گذشته موثر بوده و در کنفرانس دکو ۲۰۱۶ نیز این رویه تداوم داشته است.

امید است همه مخاطبین و میهمانان محترم کنفرانس دکو از برنامه های سال جاری همچون سالهای گذشته بهره کافی را ببرند و با گام های استوار، برای رشد و پیشرفت اقتصاد ملی و توسعه پایدار کشور نقش آفرینی نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *