خانه / مقاله ها / سال ۲۰۲۱ و نیاز جدیدی به نام زوم روم در خانه
small-home-officemain-850x491

سال ۲۰۲۱ و نیاز جدیدی به نام زوم روم در خانه

 

برای خیلی از ما، همه گیری کرونا معنای کار کردن را عوض کرده است. کار در خانه، تبدیل به یک روند عادی جدید شده و بسیاری از کارها و سفارش ها به صورت خانگی انجام می‌شوند و همین موضوع، تقاضای دفاتر کار خانگی را بالاتر از همیشه برده است. شرکت زیلو (Zillow) که شرکت آنلاین خرید و فروش املاک و مستغلات است، چند ماه پیش یک نظرسنجی انجام داد و دریافت بیشتر پاسخ دهندگان آن در خانه کار می‌کردند، اما نه از فضایی که لزوما بتوان اسم آن را دفتر کار خانگی کوچک گذاشت.

یک عبارت جالب برای این دفاتر در نظر گرفته شده «زوم روم» یا اتاق مخصوص زوم!

زیلو فهمید که بیشتر افراد معتقدند که اگر دورکاری ادامه پیدا کند، داشتن یک دفتر کار خانگی کوچک را در فهرست برنامه هایشان قرار می‌دهند یا خانه هایشان را عوض می‌کنند! با توجه به تداوم همه‌گیری دفاتر کار خانگی همچنان محبوب هستند و درخواست‌های خرید برای خانه‌های دارای «دفتر خانگی» در آمریکا در نوامبر گذشته نسبت به نوامبر سال ۲۰۱۹، پنجاه درصد بالا رفته و یک عبارت جالب برای این دفاتر در نظر گرفته شده «زوم روم» یا اتاق مخصوص زوم!

«یک دیوار تزیینی» در خانه که پس زمینه خوبی برای تماس های زوم فراهم می‌کند.

زوم روم یکی از پدیده‌هایی است که همه گیری کرونا در سال گذشته برای ما به جا گذاشته است. این اتاق اسمش را از اپلیکیشن «ویدیو کنفرانس زوم» گرفته و معمولا جایی است با «پس زمینه‌ای زیبا و مرتب» که شخصی که در خانه کار می‌کند بتواند بدون حواس پرتی در آن جلساتش را برگزار کند. زوم روم ها گاهی دفاتر کار خانگی کوچک هستند و گاهی یک گوشه طراحی شده از یک اتاق دیگر. اما حالا به صورتی مجزا جای خودشان را در آگهی های فروش خانه باز کرده‌اند.
به آگهی‌های فروش و اجاره خانه در آمریکا بخش‌های جالبی اضافه شده است: «یک دیوار تزیینی» در خانه که پس زمینه خوبی برای تماس های زوم فراهم کند و البته یک فضای خانگی برای زوم روم! این ویژگی‌ها، حتی پیش از جکوزی و قفسه‌های نوشیدنی در آگهی‌ها نوشته می‌شوند. گاهی حتی فضای دقیق این اتاق هم در آگهی‌ها مشخص می‌شود اتاق خواب سوم برای یک دفتر کار خصوصی یا زوم روم!

هنگام کار از خانه وسایلی مثل پرینتر، آباژور، کتابخانه و کاغذها و مدارک مختلف باید مرتب و سالم بمانن

همه این‌ها نشان می‌دهد زوم روم به سرعت جای خودش را در خانه ها و البته دل دورکاران باز کرده است. بخش زیادی از جذابیت زوم روم، فضای خصوصی آن است. افراد به دنبال یک فضای کار خانگی و جایی می‌گردند که بتوانند برای جلساتشان در زوم، از دوربین موبایل یا لپ تاپ خودشان استفاده کنند. آن ها می‌خواهند که دوربین، فضای آشپزخانه یا اتاق پذیرایی را که ممکن است بچه‌ها در آن‌ها مشغول بازی باشند، نشان ندهد. یک فضای خصوصی که دوربین بتواند در آن روی شما متمرکز باشد، نه اتاق‌های مختلف خانه!
اگر در خانه کار می‌کنید و بچه هم دارید، احتمال این که به زوم روم احتیاج پیدا کنید بیشتر است. این اتاق خاص فقط مخصوص تماس‌ها و جلسات تصویری آنلاین نیست. هنگام کار از خانه وسایلی مثل پرینتر، آباژور، کتابخانه و کاغذها و مدارک مختلف باید مرتب و سالم بمانند و برای سالم ماندن به یک اتاق و یا حداقل فضای اختصاصی نیاز دارند.

این دو طراح توصیه‌هایی عمومی هم دارند برای همه آنهایی که می‌خواهند زوم رومشان را خودشان طراحی کنند.

یک زوم روم یا دفتر کار خانگی کوچک خوب چه ویژگی هایی دارد؟

دو طراح داخلی واشتنگتنی امسال با درخواست‌های جدیدی روبرو شدند. بسیاری از افراد می‌خواستند طراحان خانه‌شان را ببینند و در مورد اینکه آیا این فضا مناسب یک گفتگوی تصویری هست یا نه نظر دهند. این درخواست ها آن قدر زیاد شدند که این دو به فکر راه اندازی یک پروژه جدید افتادند: «این تیم با دریافت ۳۵۰ دلار، با شما یک تماس ویدیویی می‌گیرد و توصیه‌هایی برای بهبود ظاهر دیجیتالی اتاقتان ارائه می دهد!»
این دو طراح توصیه‌هایی عمومی هم دارند برای همه آنهایی که می‌خواهند زوم رومشان را خودشان طراحی کنند: میز و وسایل کارتان را کنار یک پنجره بگذارید تا نور طبیعی همه چیز را روشن کند. فضایی که دوربین نشان می‌دهد را خلوت نگه دارید و ترجیحا یک فرش یا قالی در آن استفاده کنید. پرده و بالشتک، پراکندگی زمینه تصویر را به حداقل می‌رسانند و آن را مرتب نگه می‌دارند. همچنین می‌توانید روی دیوار پشت سرتان یک تابلو نقاشی یا عکس بگذارید. اگر یک اتاق جداگانه برای تبدیل به زوم روم ندارید، می‌توانید همین توصیه‌ها را گوشه یک اتاق دیگر پیاده کنید.

منبع: خوگر نیوز

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *