خانه / اخبار / رایزنی فروش کالای ایرانی در ۳۰ کشور دنیا
0163

رایزنی فروش کالای ایرانی در ۳۰ کشور دنیا

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رایزنی فروش کالای ایرانی در ۳۰ کشور دنیا صورت می‌گیرد. علی یزدانی با بیان اینکه نرخ رشد ۸ درصدی در ارتقای بهره‌وری موثر خواهد بود، خاطرنشان کرد:۴۰درصد بهره‌وری در بخش صنعت صورت می‌گیرد.

یزدانی تصریح کرد: ۹۶ درصد از صنایع کشور در بنگاه‌ها آموزش می‌بینند و ۵۰ درصد از هزینه‌های شرکت در نمایشگاه‌ها به صنعتگران پرداخت می‌شود. همچنین برای تسهیل در امر تولید و فروش در بازار، تفاهم‌نامه‌ای با بازار بورس و فرابورس برای ارائه محصولات امضا و در همین راستا با کمیته امام و بنیاد شهید تفاهم‌نامه منعقد شد.

وی با بیان اینکه در بحث واردات نمی‌توان به‌صورت کامل مانع از ورود کالا به کشور شد، افزود: برای صنعتگران برخی مواد اولیه که در داخل تولید نمی‌شود باید وارد شود. همچنین در بحث مالیات، طبق ممیز مالیاتی تامین اجتماعی حق حسابرسی دارد و در این راستا امسال تفاهمی که در بخش مالیات انجام شده، خوداظهاری مبنی بر تشخیص پرداخت مالیات است و این نشانه اهمیت حقوق شهروندی است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه صداقت و درستی مبنای کار در جمهوری اسلامی است، گفت: در بازاریابی به بیش از ۳۰ کشور رایزن محصولات فرستاده شد و در پکن ۱۷۰۰ متر مربع فضا برای ارائه محصولات ایرانی تدارک دیده شده است. وی با بیان اینکه برای ایجاد‌کنندگان اشتغال مشوق‌هایی در نظر گرفته شده است، افزود: در سیاست‌های برجام با ۱۷ کشور تفاهم‌نامه نوشته شده است همچنین ۹۵۶ شهرک صنعتی در کشور با اشتغال ۸۰۰ هزار وجود دارد که به‌طور میانگین ۱۴ درصد از شهرک‌ها فعال است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *