خانه / اخبار / دولت با بخشش جریمه‌های مالیاتی خصوصی‌ها را تقویت کند
0164

دولت با بخشش جریمه‌های مالیاتی خصوصی‌ها را تقویت کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید دارد که برای تقویت بخش خصوصی هم دولت باید وارد گود شود و هم بخش خصوصی بر روی ضعف مدیریتی خود کار کند.

سیدناصر موسوی لارگانی، با اشاره به ضعف عملکرد بخش خصوصی در توسعه و رشد اقتصادی، اظهار داشت: طبق قانون اساسی، اقتصاد کشور به سه بخش دولتی، تعاون و خصوصی تقسیم شود که اگر بخش خصوصی به معنای واقعی فعالیت داشته باشد، می تواند در افزایش تولید، صنعت و شکوفایی اقتصاد نقش آفرین باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید ۲۵ درصد اقتصاد کشور تعاونی شود، ادامه داد: به شرطی بخش خصوصی می تواند فعالیت خود را گسترده کند که دولت زمینه برای فعالیت این بخش فراهم کند، به طور مثال شرایطی برای صادرات تولیدات ایرانی فراهعم کند تا با کاهش تعرفه های کمرگی، فشار رکود بر تولیدکننده را کاهش دهد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به اینکه فشار رکود بر تولید کننده بسیار زیاد است، بیان داشت: با حمایت از بخش خصوصی و تعاونی ها می توان افزایش تولید در کشور را ایجاد کرد تا میزان فروش کالاها در داخل و خارج افزایش یابد.

بخش خصوصی نسبت به تقویت مدیریت وارد عمل شود

به گزارش خانه ملت،‌وی با تاکید براینکه در شرایط رکود بخش خصوصی و تعاون از عرصه تولید و صنعت خارج می شوند، گفت: علاوه براینکه دولت نقش بسزایی در تقویت بخش خصوصی دارد، این انتظار وجود دارد که این بخش به طور خودجوش فعال تر عمل کند و به طور دقیق تر باید ضعف های مدیریتی خود را برطرف کنند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه یکی از وظایف مدیریت در بخش خصوصی بازاریابی است، عنوان کرد: کشورهایی از جمله چین توانسته اند بازار کشورهای چون عراق، افغانستان و سوریه را در دست بگیرند این در حالی است که ما با وجود فاصله کم و هزینه حمل و نقل به کمتر نتواسته ایم بازار کشورهای همسایه و به خصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس که عمدتاً مصرف کننده هستند را در اختیار بگیریم.

موسوی لارگانی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید براینکه با ضعف مدیریت و بازاریابی بخش خصوصی، بازار بزرگی را از دست داده ایم، اظهار داشت: از سوی دیگر دولت باید در زمینه نوسازی ماشین آلات صنعتی بخش خصوصی و تعاونی در زمینه افزایش تولید با نگاه کاهش هزینه تولید، گامی در تقویت بخش خصوصی بردارد.

بخش خصوصی باید بازار آسیا و حاشیه خلیج فارس را در اختیار بگیرد

وی با بیان اینکه باید بازارهای آسیا و خلیج فارس در اختیار بخش خصوصی ایران باشد، ادامه داد: متاسفانه کشورهای دیگر کالاهای بی کیفیت خود را با بسته بندی شکیل در بازارهای آسیایی به فروش می رسانند اما ما به دلیل نداشتن بسته بندی مناسب در جذب مشتری موفق عمل نکرده ایم.

این نماینده مجلس با اشاره به اصول قانون اساسی در راستای شکوفایی اقتصاد کشور، گفت: طبق قانون اساسی بدنه دولت باید کوچک و کارها به بخش خصوصی و مردم سپرده شود، این به معنا ایجاد بخش دیگری در کنار بخش دولتی، تعاون و خصوصی یا به عبارتی بخش خصولتی نیست بلکه باید کارها به درستی در اختیار مردم قرار گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه باید بر بخش خصوصی نظارت کامل وجود داشته باشد، اظهار داشت: اگر بخش خصوصی تقویت شود، کشور توسعه‌ای یافته خواهیم داشت و در بازه زمانی کوتاهی می توان جای پای خود را در صادرات محکم کنیم.

موسوی لارگانی با تاکید براینکه تقویت بخش خصوصی باید از دو سوی دولت و بخش خصوصی صورت گیرد، توضیح داد: دولت با پرداخت تسهیلات، سرمایه در گردش، بخشش جریمه های مالیاتی و تامین اجتماعی و حمایت در شرایط رکودی می توان نقش بسزایی در تقویت بخش خصوصی داشته باشد.

 وی ادامه: از سوی دیگر بخش خصوصی با تقویت مدیریت،به کارگیری نیروهای متخصص و طراحی های صحیح و تولید با کیفیت، نسبت به جذب بازار جهانی گام بردارد، البته باید توجه داشت که با افزایش کیفیت تولید، فروش محصولات داخلی در کشور نیز افزایش می یابد.

منبع: اتاق تعاون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *