خانه / اخبار / حضور کمرنگ فرش ایران در نمایشگاه آلمان
20150226131924509

حضور کمرنگ فرش ایران در نمایشگاه آلمان

عبدالله احراری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد اظهار داشت: مرکز ملی فرش برای شرکت در نمایشگاه «دموتکس ۲۰۱۵» که در هانوفر آلمان برپا است، برای دریافت غرفه ۲۵۰ تا ۳۰۰ مترمربعی ۲۵۰ هزار یورو معادل بیش از هفت میلیارد ریال هزینه کرده است اما تنها یک نفر به‌عنوان کارشناس در آن حضور دارد.

وی تصریح کرد: این در حالی است که انتظار می‌رفت رئیس مرکز ملی فرش کشورمان برای دفاع از تولیدات فرش‌بافان در این نمایشگاه پرهزینه حضور می‌یافت اما به دلیل حاضر نشدن ویزا، موفق به سفر نشد.

این پژوهشگر فرش نحوه چیدمان و دکوراسیون غرفه ایران در نمایشگاه «دموتکس» امسال را نیز نامناسب عنوان کرد و گفت: حضور در این‌گونه نمایشگاه‌ها کارکرد تجاری و بازاریابی دارد اما این در حالی است که در غرفه ایران تعدادی فرش تاریخی و نفیس ایرانی به نمایش درآمده که باهدف آن هم‌خونی ندارد.

وی این اقدام را بی‌سلیقگی مسئولان مربوطه خواند و افزود: فرش‌های مزبور به درد موزه می‌خورد نه به درد تجارت و بازاریابی و معرفی موزه خارج از وظایف مرکز ملی فرش است.

احراری اظهار داشت: معلوم نیست چیدمان غرفه و نوع انتخاب فرش‌ها و تبلیغات انجام‌شده با چه هدفی انجام‌شده است.

عضو انجمن علمی فرش ایران بابیان اینکه اگر این فضا در اختیار فعالان فرش و تشکل‌ها قرار می‌گرفت می‌شد استفاده بهتری از آن داشت گفت: می‌شد هزینه‌های هنگفت مزبور را در اختیار تشکل‌ها قرارداد که اگر این اتفاق می‌افتاد در غرفه‌های متعدد تریبونی برای معرفی و تبلیغ بهتر فرش ایران در این نمایشگاه بود.

وی تصریح کرد: حضور پرهزینه و کمرنگ ایران در نمایشگاه «دموتکس» امسال در حالی است که مرکز ملی فرش کشورمان از دو ماه پیش از برنامه‌ریزی‌ها برای حضور متمایز و متفاوت در آن خبر داده بود و خبرهایی در خروجی اخبار قرار داده بود اما در عمل چیزی اتفاق افتاد که به‌هیچ‌عنوان برای فعالان فرش رضایت‌بخش نیست.

به گزارش تسنیم، نمایشگاه فرش «دموتکس» از ۲۷ دی‌ماه جاری آغاز به کارکرده و تا چهار روز فعال است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *